חיפוש
Close this search box.

כתרים

כתרי חרסינה וכתרים מזרקוניה הם כתרים מהדור החדש. כתר הוא תחליף מלאכותי לכותרת השן. מטרתו להשלים שיניים חסרות, לחזק שיניים חלשות ולהשיב לשיניים פגומות את המראה היפה והבריא שלהן. תפקיד המתכת בכתר הוא להעניק חוזק, עמידות ואחיזה טובה יותר בחניכיים, בלי לגרום לנסיגתם, או לדלקת חניכיים. רופא השיניים מתאים את הגוון, את הצורה והגודל לשאר השיניים.

באיזה מקרים רופא השיניים יציע לכם כתר?

  • במקרה שחסרה שן, והמטופל מעדיף כתר על פני שתל
  • כאשר השיניים נפגעו קשות מעששת
  • במקרים שההלבנה כבר אינה עוזרת, והשן אפורה וחסרת חיים
  • אם בוצע בשן טיפול שורש
  • אם השיניים עברו טראומה מיוחדת, כמו תאונת דרכים, או שהשן השחירה בעקבות חבלה
  • במקרה של שיניים שחוקות מאוד
  • כאשר השיניים עברו שחזורים רבים, ואיבדו את יופיין וחוזקן
  • במקרים של סתימות כהות גדולות, שכל פעם שפותחים את הפה, הן בולטות במיוחד.

ממה כתרים עשויים?

מרבית כתרי החרסינה, עשויים ממתכת, ועליה מועכים חרסינה (בונים חרסינה). לכן החרסינה של רוב הכתרים, נקראת "חרסינה מעוכה למתכת". כתרי החרסינה נבדלים זה מזה בסוג המתכת ממנה הם עשויים. יש כתרים העשויים ממתכת אצילה (זהב), ועליהם חרסינה. קיימות מתכות חצי אצילות, בהן אחוז הזהב כ-50%, ויש כתרים פשוטים, שעשויים ממתכות זולות. במקרים כאלה, לאחר תקופה, המתכות פולטות לחלל הפה רעלים, וחלקיקים שמשחירים את החניכיים, ובעיקר – אינם בריאים. בדיוק כך, נוצר גם הפס השחור המפורסם המופיע בחניכיים, מעל הכתרים, שכולם היו בשמחה מוותרים עליו.

ד"ר אבני משתמש במרפאתו במתכות אצילות, בעלות תו תקן אירופאי ואמריקאי, שהוכח שאינן מזיקות לבריאות ולאסתטיקה של השיניים, גם לאורך זמן.

כתרי זירקוניה

בשנים האחרונות, בעקבות העלייה במודעות לאסתטיקה, פותחו כתרים העשויים מזרקוניה. זירקוניה היא מוצק לבן, בעל טמפרטורת היתוך גבוהה, שעושים בה שימוש רב, מזה שנים, בתחום התכשיטנות.

היתרונות של כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה הם הדור החדש של הכתרים. היסוד דומה בחוזקו ליהלום, אך עם תכונות שניתן לבנות עליו חרסינה. כתרים אלה, הפכו בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולריים, משום שאינם מכילים מתכת, וניתן להגיע בעזרתם לרמת אסתטיקה מושלמת ולקבל תוצאה יפה ומרשימה. יותר ויותר בארץ ובעולם עוברים לכתרים מסוג זה, בכל הפה, בעיקר בשיניים הקדמיות, כי הם בעלי גוון ושקיפות של שיניים טבעיות, יפות ומלאות חיים.

ד"ר אבני עובד עם מעבדות שמתמחות בכתרי זירקוניה, ובעזרת עבודת צוות מגיעים ד"ר אבני והטכנאים לכתרים ברמה אסתטית מושלמת.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​