חיפוש
Close this search box.

טיפים

חשוב לדעת! לפניכם כמה טיפים לשמירה על בריאות הפה שכדאי שתקראו ותאמצו.

הלבנת שיניים מבצעים רק אצל רופא שיניים

כולנו, בכל גיל, רוצים שיניים לבנות, בריאות ויפות, כדי להיראות צעירים ומטופחים יותר. אם השיניים שלכם מוכתמות, צהובות, או אפורות, כדאי שתתייעצו עם רופא השיניים שלכם כדי שיעזור לכם לבחור מהי הדרך הנכונה והמתאימה לכם אישית להלבין אותן.

הפארמים ואתרי האינטרנט, מציעים, היום, יותר מתמיד, ערכות ומשחות ייחודיות, המבטיחות הלבנת שיניים בזמן קצר. חשוב שתדעו, שברוב המשחות האלה, קיים חומר המיועד להלבנה, אך בריכוז נמוך, שלא יעשה את העבודה. משחות בריכוז גבוה יותר, נמכרות רק אצל רופאי השיניים.

ייתכן ותמצאו משחה שתלבין קצת את השיניים, אבל במקביל, החומרים שהיא מכילה, יגרמו לשחיקתן. במקרה זה, כדאי לכם להתייעץ עם רופא השיניים שלכם. כך תחסכו גם כסף וגם אכזבה מיותרת.

חשוב לבקר בקביעות אצל שיננית

רובנו משתדלים לצחצח שיניים בוקר וערב, ולעיתים אף יותר, אך למרות הצחצוח, עדיין עלולים להצטבר חיידקים ושאריות מזון בשיניים. עם הזמן, מתפתחת עששת שהופכת לאבן שן וגורמת לדלקת חניכיים, שעלולה להחריף ולגרום לאובדן שיניים. הדרך היחידה להסיר אותה, היא בעזרת ביקור אצל שיננית.

מומלץ לבקר אצל שיננית אחת לחצי שנה לסילוק האבנית. אנשים שסובלים מדלקת שיניים כרונית, מתבקשים ע"י הרופא לעבור את הטיפול כל שלושה-ארבעה חודשים, תלוי במצב החניכיים. כשאתם מבקרים אצל השיננית, בקשו ממנה טיפים שיעזרו לכם לשמור על שיניים בריאות ויפות יותר.

יש סיכוי שהיא תמליץ לכם להשתמש בקיסמים דנטליים לניקוי השיניים לאחר כל צחצוח, או על חוט דנטלי. יש גם מברשות חכמות, שמגיעות לכל מקום בפה, ויש משחות ייחודיות שעשויות לעזור לכם, למשל, משחה מלחית לסובלים מדלקת בחניכיים, משחה לשיניים רגישות ועוד. בנוסף לכך, השיננית עלולה לגלות חור חדש בשיניים. הגילוי המוקדם, עשוי לחסוך לכם כסף וטיפולים מיותרים.

היזהרו מהשתלות שיניים במחירי מבצע

בשנים האחרונות, השתלות השיניים הפכו ליותר ויותר מבוקשות בארץ. בעבר, כשחסרה למישהו שן מסיבה כלשהי, רופא השיניים הציע לו כתר, ואז, הוא ריפא שן אחת, ופגע בשתי השיניים הבריאות, הסמוכות לה (הוא השחיז את שלושתן, ובנה מעליהן כתרים יפים). מאז חדרו השתלים הדנטליים לחיינו, יותר ויותר גברים ונשים מעדיפים אותם, כדי לשמור על השיניים הסמוכות בריאות וחזקות.

לאחרונה, מתפרסמות בעיתונים ובאתרי האינטרנט מודעות ענקיות המכריזות על מחירי מבצע זולים במיוחד ולא הגיוניים של השתלות שיניים (שתלים דנטליים). חשוב לדעת, שמסוכן להתפתות וללכת לרופאים אלה. ברוב המקרים, מדובר ברופא שיניים חסר ניסיון, שמשתמש בחומרים זולים מאוד ובמכשור ישן, שהחליט שגם לו מגיע להרוויח כמו לרופאים האיכותיים.

טיפול אצל רופא כזה, עלול להסתיים באכזבה גדולה. השתלים בהם הוא משתמש הם מאיכות ירודה, וברוב המקרים, הם יגרמו לדלקת. לפעמים, אחרי מספר חודשים, השתלים מתנדנדים ונופלים מהפה. ואז, פונים לרופא איכותי, משלמים שוב, ועוברים את כל הטיפולים מחדש. לא נעים, ובטח לא נוח.

רק רופא שיניים איכותי ועתיר ניסיון בתחום השתלים, משתמש בחומרים משובחים. הוא עובד עם מעבדות ידועות ואיכותיות בעולם. השתלים אותם הוא מתקין לכם בפה הם שתלים איכותיים, של חברה ידועה ומוכרת בכל העולם. בנוסף לכך, הוא עובר השתלמויות רבות בתחום השתלים בחו"ל, ורוכש ציוד חדשני, שעוזר לו להגיע לתוצאות מרשימות, כמעט ללא כאב.

רופא שיניים אמין ומקצועי, לוקח בחשבון הרבה מאוד גורמים בתוך חלל הפה, לפני תכנון וקיבוע השתלים. בנוסף לכך, הוא מבצע פעולות כירורגיות קטנות לפני. כל אלה, עולים הרבה מאוד כסף.

שתלים דנטליים איכותיים, עשויים להחזיק מעמד למעלה מעשרים שנה. הרופא המקצועי, ינחה אתכם איך לטפל בשתלים, מתי לבוא לביקורת, ואיך לשמור עליהם לאורך זמן. באחד הפורומים באינטרנט, דנו חברי הפורום בסוגיית השתלות השיניים. אחת סיפרה על אמה שהתפתתה למחיר זול, ולאחר חצי שנה, "כל הקונסטרוקציה פשוט נפלה מהפה!", האחרת הודתה שהלכה לרופא, רק בגלל שהוא קרוב לביתה, מבלי לבדוק אם הוא טוב מספיק בתחום השתלים. גם היא התאכזבה בגדול מהתוצאה. רופא שיניים בעל ניסיון של מאות השתלות, מכל המינים והסוגים, שנוסע שוב ושוב להשתלמויות בשתלים בעולם, לא יכול לגבות מכם מחיר נמוך.

לאחרונה, מסתובבת שמועה באינטרנט, שרופאים הנחשבים לשרלטנים, לקחו מספר שתלים של חברה איכותיות מחו"ל. הם נסעו לכפר נידח בסין, ושם העתיקו את הדגם היוקרתי, והנפיקו אותו מחומר גלם זול במיוחד. שתלים מזויפים אלה משווקים במחיר זול בארץ. אי לכך, יש סיכוי שהרופא שמציע השתלת שיניים זולה, משתמש בחיקוי של השתלים היוקרתיים. שתלים אלה עלולים לגרות את החניכיים שלכם, ולגרום לדלקת, ובהמשך לנזקים גדולים יותר.

לסיכום, אם אתם זקוקים להשתלת שיניים, כדאי שתחפשו רופא איכותי, שעבר התמחות בחו"ל בהשתלת שיניים ובעל וניסיון רב בתחום. בנוסף לכך, בקשו לראות תמונות "לפני" ו"אחרי" של לקוחות שטיפל בהם, ומספרי טלפון של מטופלים שעברו אצלו השתלת שיניים.

בהצלחה!

רופא שמורשה לבצע טיפולים בהרדמה כללית עדיף לחוששים

חרדה מפני טיפולי שיניים, הייתה קיימת מאז ומתמיד. מסתבר שכ-80% מהאוכלוסייה פוחדים במידה מסוימת מביקור אצל רופא שיניים, אבל הם מגיעים לטיפולים כי חייבים לטפל. 15% סובלים מחרדה דנטלית רצינית, לכן הם לא מגיעים לטיפול אצל שיננית, ובטח לא אצל רופא השיניים. ההזנחה, במקרה זה, עלולה להיות מסוכנת. המטופלים יכולים להגיע למצב של שיניים הרוסות, שכדי לטפל בהן, נדרשת הוצאה רצינית, ומספר ביקורים אצל רופא השיניים.

לאנשים אלה, ולאנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, נועדו טיפולי השיניים בהרדמה כללית. המטופל מגיע למרפאה ובמקום מספר ביקורים אצל רופא השיניים, הטיפולים מרוכזים ביום אחד, והוא עובר אותם, כשהוא במצב של הרדמה כללית, ללא פחדים, וללא כאבים.

בשנים האחרונות, גברה המודעות לטיפולי שיניים בהרדמה כללית, ומספר המטופלים עלה. יותר ויותר גברים ונשים הסובלים מחרדה דנטלית מגיעים לטפל בשיניהם ללא חשש. גם אנשים עסוקים שהזמן יקר להם, מטופלים ע"י הרדמה כללית. בהרדמה כללית מבצעים את רוב תוכנית הטיפול, דבר התורם לחסכון רציני בזמן.

איך זה עובד?

המטופל מורדם בהרדמה מלאה ע"י רופא מרדים כשלידו אחיות חדר ניתוח ורופא שיניים + סייעת שהתמחו בטיפול שיניים בהרדמה כללית. הרופא המרדים נשאר כל זמן הטיפול, עד להתעוררות מלאה של המטופל. הטיפול צריך להתבצע במרפאה שאושרה לטיפולים אלה על ידי משרד הבריאות.

בפגישה בין הרופא למטופל, רופא השיניים בודק, גם בעזרת צילומי רנטגן, איזה טיפולים לבצע במטופל בזמן ההרדמה. אחר כך, רופא השיניים מתייעץ עם הרופא המרדים לגבי תוכנית הטיפול שלו.

קודם לכן, המטופל עובר סדרת בדיקות: בדיקת דם כללית, א.ק.ג. ועוד. התוצאות מגיעות למרדים, והוא מחליט על סוג, וריכוז חומרי ההרדמה. המטופל מורדם, דבר המאפשר לרופא השיניים לבצע את הטיפולים בניחותא.

טיפול שיניים בהרדמה כללית מבוצע ע"י רופא שיניים שעבר הכשרה, והוסמך ע"י משרד הבריאות לטפל תחת הרדמה. את ההרדמה מבצע רופא מרדים. לד"ר אבני יש אישור מיוחד ממשרד הבריאות לעסוק ברפואת שיניים תחת הרדמה כללית, והוא עושה זאת בהצלחה, שנים רבות.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​